Yhteystiedot

Vankeusaika mahdollisuutena! -hanke

Projektipäällikkö Johanna Lähdeaho
Projektipäällikkö Kati Kaarlejärvi 1.10.2016-31.5.2019
Rikosseuraamuslaitos
Keskushallintoyksikkö
Lintulahdenkatu 5, 00530 Helsinki
+358 50 3515468, johanna.lahdeaho(at)om.fi


Rikosseuraamuslaitoksen osahanke

projektipäällikkö Johanna Lähdeaho
+358 50 3515468, johanna.lahdeaho(at)om.fi


Länsi-Suomen rikosseuraamusalue, osa-alueen toiminta on päättynyt

projektityöntekijä Jukka Viljanen
+358 (0)505209149, jukka.viljanen@om.fi
(Varsinais-Suomen TYP-verkosto, Turun vankila ja Satakunnan vankila)

projektityöntekijä Adnan Balic
+358 (0)50439 3896, adnan.balic@om.fi
(Turun vankila ja Satakunnan vankila)


Itä- ja Pohjois-Suomen rikosseuraamusalue, osa-alueen toiminta on päättynyt

projektityöntekijä Kaisa Kämäräinen
+358 504166541, kaisa.kamarainen@om.fi (
Sukevan vankila)

projektityöntekijä Jonna Luostarinen
+358 50 3513379, jonna.luostarinen@om.fi (
Naarajärven vankila)

Alueen osahankkeen toteuttaja: ViaDia ry., RISE-Varikko


Etelä-Suomen rikosseuraamusalue, osa-alueen toiminta on päättynyt

projektityöntekijä Anne Raivisto
+358 (0)503515927, anne.raivisto@om.fi
(
Suomenlinnan vankila ja Helsingin yhdyskuntaseuraamustoimisto)

projektityöntekijä Ahmed Abdulkarim
+358 (0)503240432, ahmed.abdulkarim@om.fi
(
Helsingin yhdyskuntaseuraamustoimisto, eri kieli- ja kulttuuritaustaisten palveluiden kehittäminen)

projektityöntekijä Johanna Lähdeaho
+358 (0)503515468, johanna.lahdeaho@om.fi
(Keski-Uudenmaan TYP-verkosto)

Alueen osahankkeen toteuttaja: Helsingin Diakonissalaitos HDL, Vamos-palvelut


ViaDia ry. ja Rise-Varikko (Tampere, Jyväskylä, Lappeenranta), osa-alueen toiminta on päättynyt

Varikko-hankekoordinaattori Elina Almgren
+358 (0)50 592 4562, elina.almgren@viadia.fi
(Jyväskylä)

Varikko-ohjaaja Jari Sulkunen
+358 (0)50 467 8171, jari.sulkunen@viadia.fi
(Jyväskylä)

Varikko-ohjaaja Ari Väänänen
+358 (0)50 308 4335, ari.vaananen@viadia.fi
(Lappeenranta)

Varikko-hankeassistentti Pia Vilkman

ViaDia ry:n RISE-Varikko

Helsingin Diakonissalaitos, Vamos-palvelut (Helsinki), toiminta jatkuu 31.12.2019 saakka

Vamos ja työllisyyspalvelut
Alppikatu 2, 00500 Helsinki

Kehittämispäällikkö Vesa Sarmia
vesa.sarmia@hdl.fi
puh. 050 413 0718

Projektityöntekijä Valtteri Aaltonen
+358 50 326 4250, valtteri.aaltonen@hdl.fi

Projektityöntekijä Viivi Lähde
+358 50 327 9922, viivi.lahde@hdl.fi

www.hdl.fi

vamosnuoret

Vamos romanihankkeet

KUNTOUTUSSÄÄTIÖ (osahanke valtakunnallinen), toiminta jatkuu 30.9.2019 saakka

Kehittämiskoordinaattori Jouni Puumalainen
040 510 8941, jouni.puumalainen@kuntoutussaatio.fi

Kuntoutussäätiön hankerekisterisivu

THL, Vankiterveydenhuollon yksikkö (osahanke valtakunnallinen), toiminta jatkuu 31.12.2019 saakka

Työ- ja toimintakykyasiantuntija Mariitta Vaara
029 524 6743, mariitta.vaara@thl.fi
Yhdenvertaisuus ja osallisuus –yksikkö
Terveyden ja hyvinvoinnin laitos

THL:n hankesivut

 
Julkaistu 12.12.2019